Zahraničí

Chystáte se do zahraničí? SEZNAM států, kde není bezpečno

Chystáte se do zahraničí? SEZNAM států, kde není bezpečno
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Chystáte se na dovolenou či služební cestu do dalekých krajin? Pak pozor, ne všude je to bezpečné. Ministerstvo zahraničních věcí na svých internetových stránkách varuje před cestami do řady zemí.

Rozdělit v dnešní době státy na ty bezpečné a nebezpečné již takřka není možné. Teroristickým útokům se za poslední roky nevyhnuly západní metropole ani oblíbená dovolenková letoviska. Přesto existují státy, které jsou z naprosté většiny bezpečné, ale i takové, kam se jezdit krajně nedoporučuje.

Častým rizikem je právě terorismus. Státy jako Irák, Libye nebo Sýrie jsou zužovány terorem ze strany Islámského státu, v afrických zemích jako je Čad, Kamerun nebo Nigérie se bojuje proti neméně nebezpečné teroristické skupině Boko Haram. Teroristický útok nebo únos západních turistů tak může v těchto zemích přijít takřka kdykoliv a Ministerstvo zahraničních věcí České republiky proto cesty do těchto států důrazně nedoporučuje.

Související obsah

Terorismus ale není jedinou hrozbou, proti které ministerstvo své občany na cestách varuje. V některých zemích se vyskytují nemoci, proti kterým je dobré se nechat očkovat. Jinam je podle ministerstva lepší si cestu důkladně rozmyslet, a pokud to není nezbytné, tak raději vůbec nejezdit. Nechybí ani varování před rekonstrukcí mezinárodního letiště, namátkovými kontrolami na hranicích či nedostatkem hotovosti v některých zemích. Kompletní přehled varování a doporučení ministerstva najdete v tabulce v článku.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz