Podvod

Podvodník obral lidi o miliony! Vydával se za hráče i manažera

Podvodník obral lidi o miliony! Vydával se za hráče i manažera
Zdroj: Policie ČR

Šestatřicetiletý podvodník obral desítky lidí o miliony! Vydával se za manažera, sportovce i sázkaře a sliboval rychlý zisk nebo zářivou kariéru. Kriminalisté už muže dopadli, teď hledají další poškozené.

Kriminalisté zadrželi v Praze 36letého muže, zřejmě Itala, který si podvody vydělal celé miliony a hrozí mu až osm let vezení. Vydával se za bývalého fotbalistu, pokerového hráče, majitele zahraničních klubů, manažera slavného baru, sázkaře... Co se mu zrovna hodilo.

Muž si vymýšlel věrohodné historky a peprné příběhy, jejich pravdivost pak dokazoval různými fotkami s celebritami a populárními hráči - třeba brazilským fotbalistou Ronaldem. Pak začal mladé sportovce nebo začínající pokerové hráče lákat pod svá křídla.

"Na základě těchto smyšlených legend sliboval a nabízel své manažerské služby nebo financování kariéry. Stejně tak se nebál slibovat, možná dokonce garantovat, snadné výdělky prostřednictvím sázek na fotbalová utkání v rámci celé Evropy," informoval policejní mluvčí Tomáš Hulan.

 

Protože Ital vystupoval seriózně a vyprávěl své příběhy do nejmenších detailů, nechalo se mnoho lidí vidinou zisku a skvělé kariéry zlákat. Při schůzkách, kde mu předávali peníze za jeho služby, měl na sobě luxusní oblek i doplňky, někdy ho navíc doprovázel bodyguard.

 

Související obsah

Související obsah

"Tímto svým jednáním obviněný podvodně z poškozených vylákal částku dosahující bez mála 3.900.000,- Kč," doplnil Hulan. Lidí, kteří mu naletěli, ale může být víc. Právě ty teď policisté hledají. Pokud jste mezi nimi i vy, přihlaste se prostřednictvím linky 158 nebo na email lienka.rablova@pcr.cz!

epa, TN.cz

K tématu Podvod

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz