Zbraň

VIDEO: Ministr Chovanec chodí po domě s flintou. Podívejte se proč

Ministr vnitra Milan Chovanec poslancům předloží návrh na ústavní zákon, který by do Ústavy zakotvil právo držitelů zbraní zasáhnout při teroristickém útoku nebo ochraně bezpečnosti. Aby svému návrhu dodal na váze a atraktivitě, natočil i video, kde se zbraněmi pózuje a návrh obhajuje a vysvětluje.

Ministr vnitra Chovanec oznámil, že už má poslanecký návrh sepsaný i podepsaný - nejen Chovancem, ale i poslanci z jiných stran s výjimkou TOP09. Tím, že návrh ústavního zákona podá jako poslanecký, ušetří čas při jeho schvalování a před nadcházející předvolební kampaní.

Chovanec si pro tuto příležitost připravil a zveřejnil i dvouminutové video, ve kterém vysvětluje proč chce měnit Ústavu a proč považuje toto ústavní právo pro Čechy za dobré. Ani se netají tím, že jde o reakci na směrnici Evropské komise o zbraních. Ta, pokud by prošla, by výrazně omezila práva legálních držitelů zbraní a zbrojních průkazů vlastnit některé druhy zbraní.

Související obsah

"Pokud neuděláme nic, dotknou se změny bruselské směrnice všech držitelů zbrojních průkazů, ale také vlastníků vzduchovek, předovek, zásobníků a znehodnocených zbraní. Přeci rozdíl mezi legální a nelegální zbraní nemůže být pouze a jenom velikost zásobníku," říká na videu Chovanec.

Během povídání o navrhovaném ústavním zákonu a důvodech pro jeho přijetí, Chovanec na videu pózuje s americkou opakovací kulovnicí Winchester 1892 a později má na stole před sebou položenou poloautomatickou pistoli.

"Češi jsou srdcaři, máme téměř nejvíc poloautomatických zbraní a velká část z nich by na základě této směrnice musela být odevzdána. Sami si bezesporu umíte představit, kolik jich skončí na černém trhu, takže paradoxně toto opatření Evropské komise může terorismu pomoci, než aby mu ublížilo. Jsem opravdu přesvědčen, že ústavní zákon, který řeší držení zbraní, je jednou z cest, která bude chránit občany České republiky. Není to cesta jediná, ale je pro nás velmi důležitá," říká Chovanec.

Související obsah

Aby uklidnil oponenty nebo ty, kteří se bojí, že se Češi začnou zvýšeně ozbrojovat, vysvětluje Chovanec, že současný zákon o zbraních nechce nijak změkčovat: "Nechceme zvýšit počet zbraní mezi lidmi a nechceme ani zjednodušit přístup k nim. I nadále budou platit velmi přísná pravidla pro ty, kteří chtějí zbraň získat. A i nadále bude platit, že ten, kdo použije zbraň mimo nutnou obranu nebo krajní nouzi, bude trestán."

tn.cz / gar

K tématu Zbraň

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz