Zahraničí

Chyba v aplikaci stála záletníka manželství, soudí se o miliardu

Chyba v aplikaci stála záletníka manželství, soudí se o miliardu
Zdroj: Profimedia

Společnost Uber čelí žalobě o 45 milionů eur kvůli scénáři, který připomíná epizodu z amerického seriálu, kde se lidé snaží usvědčit své partnery z nevěry. Záletník z Francie žaluje firmu kvůli tomu, že mu manželka přišla na nevěru kvůli chybě v jejich aplikaci.

Nevěrný Francouz využíval při cestách za svou milenkou společnost Uber, přičemž si objednával vozy přes jejich aplikaci, uvádí portál LeFigaro. Chyba v aplikaci podle všeho ale posílala upozornění na přistavení vozu a detaily o cestě nejen jemu, zprávy chodily i na manželčin telefon.

Ta pojala brzy podezření a na manželovu nevěru přišla a rozhodla se záletníka z Côte d’Azur opustit a rozvést se s ním. Za újmu v soukromém životě teď muž po společnosti chce 45 milionů eur (kolem 1,2 miliardy korun). Soudní slyšení by mělo proběhnout v nejbližší době.

Co způsobilo chybu, není zcela jasné, je ale dost možné, že si za zasílání upozornění na manželčin telefon může nevěrník sám, protože se údajně přihlásil ke svému účtu také z jejího telefonu.

Související obsah

Mluvčí francouzské pobočky Uberu portálu LeFigaro sdělil, že společnost odmítá veřejně komentovat soukromé věci jejích zákazníků, jako je například právě rozvod.

Nejedná se o první střet kvůli soukromí. Společnost minulý rok podle portálu TheNextWeb čelila obvinění, že sleduje své významné zákazníky, celebrity, politiky a někdy také jejích expartnery.
 

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz