Hasiči a policisté zasahovali v budově Poslanecké sněmovny. Podle informací deníku Blesk dostal předseda TOP 09 Miroslav Kalousek obálku, ve které byl bílý prášek! Na místě zasahovaly tři jednotky hasičů. Podle prvotních zjištění ale látka nebyla nebezpečná.
Zásah potvrdil TN.cz mluvčí pražských policistů Jan Daněk. "Okolo poledne jsme vyjížděli do Sněmovny. V poštovní zásilce byla nalezena neznámá látka. Hasiči látku zajistili a budou zkoumat, o co se jedná. Tu situaci evidujeme a podle toho, o jakou látku šlo, rozhodneme o dalším postupu," uvedl Daněk.
Dopis s bílým práškem otevřel asistent. "Bylo to mezi běžnou poštou, kterou otevírají asistenti. V té obálce byl anonym a bílý prášek. Ten se rozsypal," řekla TV Nova mluvčí TOP 09 Martina Macková. Asistent, který obálku otevřel, zalarmoval bezpečnostní službu.
Podle mluvčí pražských hasičů Pavlíny Adamcové zasahovali po poledni ve Sněmovně hasiči z centrály, ze Správy Pražského hradu a specializovaná chemická jednotka z Petřin. "Látku jsme odebrali a odeslali na další expertízu. Podle prvotních závěrů ale nebyla nebezpečné povahy," řekla TN.cz mluvčí hasičů Adamcová.
Po půl třetí odpoledne se k incidentu vyjádřil i předseda TOP 09 Miroslav Kalousek. Dopisy s bílým práškem považuje za rutinu.
Milí přátelé v redakcích: Přišla mi obálka s práškem,je to běžná rutina.Neodvádějte pozornost od daňových podvodů AB.To běžná rutina není.
— Miroslav Kalousek (@kalousekm) 13. února 2017
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz