Brno

"Zmlať ho!" Přikázal chlapec (13) s pistolí v ruce mladíkovi. VIDEO

Rvačku dvou mladíků řešily v neděli odpoledne dvě hlídky brněnských strážníků. Přivolala je ostraha obchodního centra, před kterým se prali. Když strážníci chlapce našli, zjistili, že k rvačce je donutil teprve třináctiletý hoch, který na jednoho z nich mířil plynovou pistolí!

Ke rvačce došlo v neděli odpoledne před jedním z brněnských obchodních center. Přivolané hlídky mladíky, kteří se o chvíli dříve před obchodním domem prali, podle popisu vypátrali. Hlídka městské policie zjistila, že chlapcům je 14 a 15 let.

"Na mladšího z nich údajně neznámý mladík vytáhl pistoli a pod pohrůžkou zastřelení ho nutil, aby staršího hocha zbil. Chlapec to podle svých slov v obavách o svůj život nakonec udělal. Podezřelého strážníkům ukázali, a ten se okamžitě dal na útěk. Hlídka ho po několika metrech dohnala a zastavila za použití donucovacích prostředků," uvedl mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Hlídka zjistila, že mladík u sebe skutečně měl nabitou pistoli. Naštěstí byla jen plynová. To ale mladík, na kterého agresor namířil, nemohl tušit. Plynovka byla velmi věrnou kopií pistole Glock 17.

Související obsah

Agresor strážníkům tvrdil, že je mu třináct let. Strážníkům to přišlo podivné, ale agresorův věk potvrdili i státní policisté, kterým mladíka a zajištěnou zbraň brněnští strážníci předali.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz