APLIKACE TN.CZ
Přehrada

Přehradu Oroville čeká bouře, na 200 tisíc lidí pustili domů! FOTO

Téměř 200 tisíc lidí, kteří museli v rámci hromadné evakuace opustit své domovy pod nejvyšší americkou přehradou, se mohou vrátit. Podle tamního šerifa už je totiž vodní nádrž po upuštění vody na obávanou středeční bouři připravena. Lidé by přesto měli ale zůstat v pohotovosti.

Kalifornské úřady v neděli nařídily hromadnou evakuaci asi 200 tisíc lidí kvůli vysokému riziku přetečení tamní nejvyšší přehrady Oroville. "Toto není cvičení, toto není cvičení," varoval na sociálních sítích tamní šerif Kory Honey.

Reálně hrozilo, že se může protrhnout nouzový přepad, ve kterém chyběly kusy betonu. Vymleté díry se místní lidé pokusili provizorně zaplnit pytli s pískem a kamením. Nyní už je podle všeho nebezpečí zažehnáno.

Související obsah

Žádná další poškození vodohospodáři nenašli, přehrada je po upuštění podle úřadů připravena na blížící se bouři. Nádrž už má údajně i dostatečnou kapacitu na zadržení nové vody, které přinesou v následujích hodinách a dnech bouřky.

Právě déšť a tající sníh způsobil, že se přehrada rychle zaplnila. Obyvatelé by proto i nyní měli zůstat v pohotovosti - a to i přesto, že jim úřady dovolily vrátit se domů.

Přehrada Oroville pojme asi čtyři kubické kilometry vody, s výškou 230 metrů je nejvyšší ve Spojených státech.

lud, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz