KLDR

KLDR bouřlivě oslavuje 75. narozeniny mrtvého diktátora

Obří ohňostroj, perfektně secvičená vojenská přehlídka, velkolepá květinová slavnost - tak vypadaly oslavy nedožitých 75. narozenin zesnulého severokorejského diktátora Kim Čong-ila. Tradiční svátek s velkou pompou odstartoval současný vůdce Severní Korei Kim Čong-un na sjezdu komunistické strany.

Zpěv budovatelských písní, nekonečný potlesk, ovace ve stoje. Stovky komunistických pohlavárů vzdávají v Pchjongjangu hold milovanému vůdci Kim Čong-unovi a jeho zesnulému otci Kim Čong-ilovi, který by dnes oslavil 75 let.

Související obsah


Své posmrtné kulatiny oslavil Kim Čong-il, který na celé shromáždění bedlivě dohlížel z plakátu, ve velkém. K narozeninám dostal úspěšný test rakety středního doletu, který svět před časem ostře odsoudil. "Skvělou ozdobou dnešního dne je velký úspěch při testu balistické rakety středního doletu Puk guk song-2," oznámil národu Kim Jong Nam, předseda lidového shromáždění.

Související obsah

Památku svého slovutného otce a děda uctil Kim Čong-un také v mauzoleu v doprovodu svých nejvěrnějších. Pod vlivem všudypřítomné propagandy se v ulicích Pchjongjangu sešly i zástupy Severokorejců. K sousoší otců zakladatelů - Kim Ir sena a Kim Čong-ila - které uctívají téměř jako bohy, nedočkavě položily kytice karafiátů. "Dnes je Den zářící hvězdy - všichni pracující se v tento den cítí velmi šťastní a vycházejí ven tancovat," řekl před kamerou Han Il Ung, obyvatel Pchjongjangu.

Související obsah

Vedle tanců v pestrobarevných kostýmech se oslavy narozenin neobešly ani bez tradiční květinové slavnosti. Hlavním lákadlem se stal speciálně vyšlechtěný druh begonie - kimčongilíe - pojmenovaný právě po zesnulém vůdci.

tn.cz / gar

K tématu KLDR

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz