David Rath

Bratři Rathovi si jdou po krku. Hádají se o miliony z dědictví!

Bývalý poslanec a hejtman David Rath čelí žalobě svého bratra Michala Ratha. Důvodem je dědictví po jejich otci, který v závěti odkázal veškerý majetek pouze mladšímu z obou bratrů, Davidovi Rathovi. Případ dnes začal projednávat Obvodní soud pro Prahu 6.

Obvodní soud dnes řeší, jestli je platná poslední vůle Ratmíra Ratha – tedy otce bývalého hejtmana Davida Ratha a bývalého krajského úředníka Michala Ratha. Závěť, která veškerý majetek svěřuje jen jednomu bratrovi a druhého z dědictví vyjímá, vytáhl měsíc po smrti otce David Rath. Bratr se brání a o dědictví nechce přijít.

Související obsah

K soudu přišli pouze právníci obou bratrů. Advokátka Davida Ratha Jitka Němcová před začátkem líčení řekla, že vztahy mezi oběma muži nejsou ideální. Přesto David Rath nechává svého bratra bydlet v nemovitosti, kterou z části vlastní.

Prohlásila také, že žalobce se snaží o ovlivnění soudu tím, že zve k řízení média. S advokátem Michala Ratha Janem Žajglem se pak přeli o tom, zda se obě strany snažily mimosoudně dohodnout, nebo ne.

Související obsah

Ve sporu jde až o 20 milionů korun. Podle staršího z bratrů Michala Ratha se otec nikdy nezmínil, že by ho chtěl vydědit, svého bratra také viní ze zanedbání péče o umírajícího otce.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Muž postřelil v mexickém hotelu tři Kanaďany, jeden zemřel

Spor mezi hotelovými hosty v mexickém letovisku na karibském pobřeží nedaleko Cancúnu vyvrcholil střelbou. Tři kanadští turisté skončili v nemocnici, kde jeden z nich zemřel. Střelec je na útěku a hledá ho policie. Důvod hádky zatím strážci zákona nezveřejnili.

Krátká zpráva

Japonsko zasáhlo silné zemětřesení

Jihozápad Japonska zasáhlo zemětřesení o síle 6,6 stupně, informovala agentura Kjódó. Epicentrum zemětřesení se nacházelo u nejjižnějšího ze čtyř hlavních japonských ostrovů – Kjúšú. Na několika místech popraskalo vodovodní potrubí a objevily se i problémy s výpadky elektřiny. Žádné oběti na životech hlášené nejsou.

Píše se na Deník.cz