Domácí

Požár v Jirkově: Dan zemřel v ohni. Jeho přítelkyně promluvila

Tragický požár v Jirkově otřásl nejen Chomutovskem, ale i celou Českou republikou. Jednatřicetiletý muž zapálil dveře bytu kvůli osobním sporům s mladíkem. Ten v ohnivé pasti zemřel společně se svým otcem. Pozůstalí jsou ze smrti milovaných osob zničení.

Třiadvacetiletý Daniel měl celý život před sebou. O svůj mladý život ale cizí vinou přišel. "Nedokážu vyjádřit bolest ani bezmoc, kterou cítím," napsala na Facebooku Danova přítelkyně Kateřina, která zveřejnila parte svého partnera. V reakci na její příspěvek spoustu lidí popřálo upřímnou soustrast.

V požáru zemřel i jeho osmapadesátiletý tatínek Miroslav, který v bytě žil i se svou manželkou a matkou Daniela. Žena nepřišla jen o dvě milované osoby, ale i o střechu nad hlavou. "Matka zůstala na pospas bez prostředků, protože se vracela z práce. Zůstala stát na ulici jen v oblečení, ve kterém šla do práce. Nezůstalo jí nic, jen bolest," napsali pozůstalí na Facebooku.

Rodině se snaží pomoci spoustu lidí. Na Facebooku vznikla skupina s názvem "Pomoc rodině Zacharovej,". Lidé mohou zasílat peníze na bankovní účet, nebo přispět v podatelně městského úřadu.

Sbírka potrvá až do konce dubna. "Za celou rodinu děkuji všem, kteří nás podporují slovem, darem i penězi," napsala Michaela, které přišla v jedinou chvíli o otce a bratra.

Zdroj: facebook

Daniel miloval hudbu. I jeho přátelé uspořádali charitativní akci na podporu rodiny. "Vážení přátelé, dovolujeme si vás pozvat na benefiční hip hop párty s názvem Rhymes to beats for Zachi," stojí v pozvánce. "Cílem akce je finančně podpořit jeho rodinu a rozloučit se s naším kamarádem tím, co měl rád, tedy hip hopem," dodali jeho přátelé.

Za požárem stály osobní spory

Požár v panelovém domě vypukl 18. února. Policie rychle vyloučila nehodu. K verzi úmyslného zapálení je dovedla především hořlavina, kterou na dveřích našel policejní pes Xar. "Odhalil místo možného výskytu hořlavé látky. Má speciální výcvik na vyhledávání hořlavých látek a za sebou má desítky úspěšných nálezů," potvrdila policejní mluvčí Alena Bartošová.

Související obsah

Obviněný muž z Chomutovska se zřejmě pohádal s 23letým Danielem Z.. Mladík v bytě bydlel se svými rodiči. "Muž měl po předchozím rozmyslu nalít pod dveře bytu hořlavou látku, kterou poté zapálil. Motivem údajně byly osobní spory," dodala mluvčí.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz