Zahraničí

Kritická situace: Chile trápí žízeň, bez pitné vody jsou miliony lidí!

Obyvatele Chile trápí žízeň. Ze dne na den tam zůstalo bez vody až 6 miliónů lidí. Paradoxně za to můžou silné deště a následné povodně a sesuvy půdy, které znečistily hlavní zdroj vody. Kritická situace je především v Santiagu de Chile.

Život v hlavním městě Chile se omezil na boj o drahocennou vodu, nedostatkem trpí až jeden a půl milionu obyvatel. "Podařilo se mi ještě napustit trošku vody do kýblů. Ale upozornili nás strašně pozdě. V šest ráno, vždyť to všichni spí," stěžoval si jeden z obyvatel.

"Nechápu, proč nám lžou. Jestli už voda došla, ať nám to řeknou. Musíme si vodu obstarat jinak a jít do práce," nechápal další z nespokojených lidí.

Důvodem nezvyklé situace jsou silné deště ve střední části země. Následné povodně a sesuvy znečistily řeku Maipo, která je hlavním zdrojem vody v regionu. Bez vody je tak její celé povodí.

Nedostatek pitné vody je jen jedním z problémů. Záplavy mají už několik obětí, další lidé se pohřešují. Řadu vesnic bahno odřízlo od okolního světa.

Související obsah

Situace je zoufalá, bez vody je třetina všech obyvatel Chile. Kdy voda bude, nedokáže lidem nikdo říct. V oblasti navíc panují tropické teploty.
 

tn.cz / TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz