Spojené státy americké

STRAŠNÉ: Stařenku ukousaly štěnice. Ošetřovatelka je nechala

STRAŠNÉ: Stařenku ukousaly štěnice. Ošetřovatelka je nechala
Zdroj: Google Maps

Stařenka (96) z Pensylvánie zemřela strašnou smrtí. Nepřežila pokousání štěnicemi. Její ošetřovatelka o parazitech v domě věděla, ale situaci neřešila.

Šestadevadesátiletá Mary Stonerové z malého městečka v Pensylvánii zemřela na následky pokousání štěnicemi. Tento parazit zamořil dům, ve kterém žila společně s ošetřovatelkou Deborah Butlerovou.

Butlerová se ve svém domě starala o několik žen v pokročilém věku. Všechny nechala na pospas kousavému hmyzu. Když Mary přišli navštívit její příbuzní, byli v šoku. Ženu našli doma v bolestech a nemohla téměř ani chodit. Okamžitě ji odvezli do nemocnice.

Lékaři zjistili, že je tělo ženy plné boláků, které způsobily štěnice. Do nemocnice se dostala moc pozdě. Mary na následky pokousání zemřela o dva dny později. Paraziti jí způsobili otravu krve.

Až kvůli smrti ženy se přišlo na to, v jakých podmínkách žijí další babičky, o které pečovala Butlerová. Osmaosmdesátiletá žena, kterou měla Butlerová v péči, měla štěnic plnou postel. "Jsem slepá. Nevidím je, ale vím o nich. Butlerová se jich snažila zbavit více než rok," řekla žena policii šokující informaci.

Související obsah

Butlerová se o Mary starala více než 10 let. Policii přiznala, že o štěnicích věděla, ale nemohla si dovolit profesionální dezinsekci. Žena se bránila, že Mary vzala k lékaři 17 dní před její smrtí. Ten si ale myslel, že trpí svrabem. Butlerová mu však problém se štěnicemi nepřiznala. "Kdybych o tom věděl, nikdy bych se nespletl," tvrdí lékař Kurt Thomas.

Když se Mary konečně dostala do nemocnice, byla už ve velmi vážném stavu. "Kousance měla rozškrábané do masa," řekli policii pozůstalí. Případ se stal už v minulém roce, nyní se dostal k soudu. Butlerová čelí obvinění ze zanedbání péče a neúmyslného zabití.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz