Francie

Čtyřčlennou rodinu asi povraždil syn. Inspiraci mohl najít u sousedů

Ve Francii několik týdnů pátrají po čtyřčlenné rodině Troadecových. Policie se obává, že své příbuzné zabil syn, který má psychické problémy. Mladík mohl najít inspiraci v otci svého kamaráda. Ten v roce 2011 zavraždil ženu a své děti. Rodiny v té době žily kousek od sebe ve městě Nantes.

Policie pátrá po čtyřčlenné rodině už od 23. února. Naposled však byli spatřeni už 16. února. Jejich telefony jsou vypnuté, ani nikdo z rodiny neplatil platební kartou.

Policie se obává nejhoršího, protože v jejich domě našly krvavé stopy. Hlavím podezřelým je syn Sébastien. Mladík má psychické problémy. Navíc byl před čtyřmi lety odsouzen k veřejně prospěšným pracím kvůli výhrůžkám smrtí, které zveřejnil na svém blogu. Pouze jeho auto u domu chybí.

Inspiraci mohl najít u známého

Francouzská média přirovnávají případ k vraždě ženy, čtyř dětí a psů. Svou rodinu zabil a následně pohřbil otec Xavier Dupont de Ligonnes v roce 2011.

Rodina žila méně než 4 kilometry od domova Troadecových. Nejstarší syn z vyvražděné rodiny se znal se Sébastienem. Studovali spolu na stejné škole.

Xavier Dupont byl od začátku hlavním podezřelým. Po vraždě zmizel. Policisté měli za to, že spáchal sebevraždu. O rok později se objevily nové stopy, po muži pátrali v jeskyních a dolech ve Francii.

Otec rodiny měl dostatek čau k útěku, protože se na hromadnou vraždu přišlo pozdě. Sousedé tehdy nahlásili, že tři týdny nikoho z rodiny neviděli. Přivolaní policisté pak na terase našli lidskou nohu. Vzápětí odkryli hroby zavražděných.

Související obsah

Před masakrem muž zdědil pušku ráže 6,5 milimetru. Tou byla i jeho rodina usmrcena. Devětačtyřicetiletou manželku Agnes a děti Tomase, Arthura, Anne a Benoita zastřelil, když spali. Těla příbuzných strčil do pytlů, posypal je vápnem a zahrabal pod terasou domu společně s mrtvolami dvou labradorů patřících rodině.

Z e-mailů, které zkoumala policie, vyplynulo, že se Dupont považoval za součást římskokatolické elity, která má vládnout masám. "Přiznávám, že trpím pocitem nadřazenosti. Je to založeno na jednoduchém pozorování: Patřím do skupiny lidí, kteří jsou inteligentní, odhodlaní, v dobrém psychickém i fyzickém stavu. V porovnání s masami jsou takoví lidé vzácní,"napsal.

Na vraždu se připravoval. Trénoval střelbu ve střeleckém klubu. Navíc měl finanční problémy. Muže se do dnešního dne nepodařilo vypátrat. Kamarád Xaviera si myslí, že začal nový život v zahraničí.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz