Ministerstvo vnitra

Sledují Chovance vojenští agenti? Ochranka jednoho dopadla!

Sledují Chovance vojenští agenti? Ochranka jednoho dopadla!
Zdroj: YouTube.com

Pokud by nešlo o náhodu, byla by to třaskavá zpráva. Deník Právo zjistil, že ochranka ministra vnitra Milana Chovance dopadla u jeho pražské vládní vily muže, který si ministrův dům fotografoval. Ukázalo se, že šlo o příslušníka Vojenského zpravodajství. Kolem incidentu ale panuje oficiálně ticho.

Incident se odehrál minulý týden před pražskou vládní vilou, kterou obývá ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD). Ochranka ministra tam dopadla podezřelého muže, který si fotografoval ministrův dům. Ten se záhy legitimoval jako příslušník Vojenského zpravodajství. Právu to potvrdily dva "dobře informované zdroje".

Související obsah

Armádní tajná služba akci v ulici na Praze 6 vysvětlila tím, že měla zájem o jiný dům v ulici. Podle informací Práva měl ale muž ve fotoaparátu právě jen fotky ministrova pražského obydlí. "Budova, která měla být oficiálně předmětem zájmu vojáků, je na druhém konci ulic - a na pořízených fotkách na rozdíl od detailů kolem vládní vily vůbec nebyla," řekl zdroj Práva.

Co příslušník Vojenského zpravodajství ve skutečnosti před vilou dělal, není možné ověřit. Sám ministr Chovanec nechtěl událost vůbec komentovat a na dotazy neodpověděl. Stejně se zachoval i šéf vojenské tajné služby Jan Beroun.

Související obsah

List připomíná, že mezi jím řízenou organizací a Chovancem rozhodně panuje značné napětí už delší dobu. Souvisí mimo jiné s kauzou pětice Čechů unesených v roce 2015 v Libanonu.

Ministr Chovanec chodí doma s flintou - podívejte se na video:

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz