Krádež

Velké pátrání: Zloděj ukradl protézu za půl milionu. Pomůžete?

Velké pátrání: Zloděj ukradl protézu za půl milionu. Pomůžete?
Zdroj: Policie ČR

Nezvyklé pátrání vyhlásili středočeští policisté. Hledají zloděje a především jeho lup, který ukradl v Poříčí nad Sázavou. Mezi ukradenými věcmi je totiž unikátní elektronická protéza pravé nohy za půl milionu. Zloděj ji přitom nemá šanci prodat.

V zoufalé situaci se ocitl muž, kterého v polovině února okradl či okradli neznámí zloději. V noci z 15. na 16. února v obci Poříčí nad Sázavou, konkrétně v části Potočiny.

"Neznámý pachatel po rozbití skleněné výplně pátých dveří ze zavazadlového prostoru zaparkované Škody Octavia odcizil tři zavazadla. V jednom z nich byla i elektronická protéza pro pravou dolní končetinu. Pachatel tak způsobil poškozenému škodu přesahující částku půl miliónu korun," popsala krádež benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Protože nožní elektronická protéza je velmi atypická věc, která byla vlastníkovi vyrobena na míru a nelze ji - bez ohledu na vysokou výši škody - jen tak nahradit, obrací se policisté s výzvou k veřejnosti. Hledají stopy, které by je přivedly k protéze a případně i pachateli.

Související obsah

"Výroba takové protézy trvá několik měsíců a pro poškozeného je velmi obtížné se bez ní pohybovat. Žádáme případné svědky události, aby informace související s případem, sdělili na jakékoliv policejní služebně, případně je telefonicky sdělili přímo kriminalistům na telefonním čísle 606 691 232 nebo prostřednictvím linky 158 tísňového volání," vyzvala policejní mluvčí veřejnost.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz