Nehoda

Smrtelná nehoda uzavřela silnici I. třídy. Další člověk uhořel

Smrtelná nehoda uzavřela silnici I. třídy. Další člověk uhořel
Zdroj: HZS Jihomoravského kraje

Hned ke dvěma tragickým dopravním nehodám došlo v rozmezí několika hodin v Jihomoravském kraji. Nejprve v pátek odpoledne narazila na Hodonínsku do stromu felicie. Řidič zůstal zaklíněný a uhořel. Na Znojemsku se pak ráno čelně srazilo osobní auto s kamionem. Sedmasedmdesátiletý řidič na místě zemřel, jeho spolujezdkyně utrpěla těžká zranění.

Kvůli tragické nehodě byla krátce před desátou hodinou uzavřena silnice I. třídy ze Znojma do Pohořelic. U obce Mackovice přejelo osobní auto do protisměru, kde se čelně srazilo s kamionem.

"Sedmasedmdesátiletý řidič osobního vozidla na místě zemřel a spolujezdkyně byla převezena s těžkým zraněním do nemocnice. Dopravní nehodu policisté dále vyšetřují," uvedla mluvčí jihomoravských policistů Andrea Cejnková.

Podle stránek Dopravniinfo.cz provozovaných Ředitelstvím silnic a dálnic skončil po nehodě kamion mimo silnici a osobák pod ním zůstal zaklíněný. Policisté odklánějí dopravu přes Mackovice a Čejkovice a očekávají, že silnice bude uzavřena až do 14. hodiny.

Související obsah

V pátek odpoledne boural na silnici II. třídy mezi Kyjovem a Miloticemi řidič felicie. Nehodu oznámil hasičům svědek, který jel kolem a viděl hořící automobil.

"Na tísňovou linku oznámil svědek požár vozu, ve kterém jsou lidé. Na místě hasiči zjistili, že je uvnitř uvězněn řidič, již bez známek života. Řidič jel ve vozidle sám," uvedl mluvčí jihomoravských hasičů Jan Dvořák.

"Řidič osobního vozidla Škoda Felicia vyjel mimo pozemní komunikaci a narazil do stromu. Došlo k požáru automobilu a řidič uhořel," informovala policejní mluvčí Andrea Cejnková.

Hasiči požár uhasili, vyprostili tělo, které předali pohřební službě a uklidili místo nehody. Silnice II. třídy číslo 432 byla několik hodin uzavřená. Policisté stále zjišťují totožnost řidiče.

"Dle dosavadních infomací by se však s největší pravděpodobností mělo jednat o pětatřicetiletého majitele vozidla," dodala mluvčí Cejnková.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny "svého" politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimir Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny "svého", tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz