Lupič

Sériový lupič hrozil obětem zbraní, byla to hračka za 77 korun

Sériový lupič hrozil obětem zbraní, byla to hračka za 77 korun
Zdroj: Policie ČR

Sériového lupiče dopadli kriminalisté z pražské Palmovky. Šestadvacetiletý muž má podle nich na svědomí nejméně šest loupežných přepadení, šlo především o herny.

Vyloupil ale i hotelovou recepci a jednu ženu přepadl dokonce přímo v jejím bytě. Při svých akcích hrozil zbraní, ve skutečnosti to ale byla jen plastová hračka.


Potemnělou pražskou ulicí prochází mladý muž. Najednou si vyděšeně lehá k zemi a ze všech stran se k němu sbíhají zakuklené postavy. Vypadá to, že ho někdo přepadl. Lupič je ale ve skutečnosti on.


Kriminalisté na něj líčili delší dobu, měli totiž podezření že právě on je za sérií šesti loupeží, které se nápadně podobaly. Prvním cílem bylo kasíno v Praze 3.


Většinou to vypadalo takto. Namířená pistole, jasný požadavek na peníze a jejich následné inkasování. Když přepadený nespolupracoval, dočkal se výhrůžek zastřelením.


Související obsah


Až po zadržení lupiče se ukázalo, čím vlastně své oběti ohrožoval. Plastovou hračkou z tržnice přesně za 77 korun. Jenže to vystresovaný přepadený člověk jen těžko pozná.


Ve finále je vlastně úplně jedno, jestli se lupič ozbrojí špuntovkou, klackem nebo samopalem. Trestní sazba je pokaždé stejná - deset let. Mladík na soud počká ve vazbě.


Související obsah


Šestadvacetiletý muž si pořádně zkazil život. Až doteď totiž žádné problémy se zákonem neměl. Loupežemi se snažil dostat z dluhů. Byl tak zoufalý, že plastovou pistoli vytáhl dokonce i na důchodkyni, které zazvonil u dveří a neúspěšně se jí snažil prodat holící strojek. Když začala křičet, utekl.
 

pez, Ondřej Špalek, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz