Stopař

Kde hrozí stopařům nebezpečí? V tomto kraji jsou řidiči nejzvrhlejší

Kde hrozí stopařům nebezpečí? V tomto kraji jsou řidiči nejzvrhlejší
Zdroj: Profimedia

Útoků na stopaře ubývá, alespoň podle statistik, které zveřejnila policie. Zatímco ještě v roce 2006 musela policie řešit devět desítek nejrůznějších typů napadení, v roce 2015 už jich bylo jen něco přes dvacet. Ve kterých krajích byla situace nejhorší?

Krádeže, znásilnění, ale také vraždy - za posledních deset let se stopaři stali oběťmi všech těchto trestných činů. Nejhorší je situace na severu Moravy, mezi lety 2010 - 2016 došlo k napadení stopařů nejčastěji v Moravskoslezském kraji. 

Nejčastějšími prohřešky, kterých se řidiči na stopařích dopouští, jsou krádeže a násilné loupeže. Nezřídka se k nim přidává také vyhrožování nebo ublížení na zdraví.

Často ale dochází k ještě závažnějším činům. Třikrát se stali stopaři oběťmi znásilnění v Severomoravském a Jihočeském kraji. Případy, kdy řidič stopaře během jízdy zavraždil, eviduje policie tři - na jihu Moravy, na západě Čech a na Liberecku. Naposledy přišel o život muž v roce 2016. V předchozích případech vrah zaútočil rovnou na skupinu lidí.

Související obsah

Útoků se řidiči častěji dopouštějí na mužích - nejčastěji jde o krádeže a loupeže. Ženy zase ve statistikách "vedou" v počtu znásilnění.
 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Pravidla a zásady bezpečného stopování
Účinná prevence přepadení a znásilnění: JAK SE NESTÁT OBĚTÍ?

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz