Domácí

Vlak plný dětí havaroval. Rodiče na nádraží čekali marně

Chvíle naprosté hrůzy si zažili ve středu rodiče 25 malých dětí z mateřské školky v Jiřetíně pod Jedlovou, které se vracely vlakem ze školního výletu. Když vlak nepřijel ve stanovenou dobu, začal se šířit strach. Dlouhou dobu nikdo nic nevěděl, nakonec se ukázalo, že se vlak v Německu srazil s osobním autem. Děti nakonec v pořádku dorazily až po více něž třech dlouhých hodinách.

Rodiče čekali na své ratolesti ve Varnsdorfu, vlak s jejich dětmi, které byly na výletě v Liberci, měl přijet už v 17:13. Když se ale delší dobu nic nedělo, začal se mezi nimi šířit strach. Na otázku, co se stalo, dlouho nebyla známá odpověď, nakonec se ukázalo, že vlak měl nehodu v části, kde projíždí přes Německo. Konkrétně se srazil s osobním autem u Großschönau.

"Jsme byli strachy bez sebe. Manžel jel na místo, no pak teda už nám volali z vlaku," popsala okamžiky nejistoty pro TV Nova maminka jednoho z dětí.

Při nehodě, které se účastní více než 20 lidí, povolávají Němci takzvaný "trauma tým", při jehož zásahu nesmí nikdo z místa nehody odjet.

To se bohužel týkalo celé skupiny dětí ve vlaku. Vážná zranění utrpěla posádka osobního vozu, který vlak tlačil několik desítek metrů před sebou, proto se záchranáři soustředili na jejich záchranu. Na místě musel kvůli vážnosti zranění zasahovat vrtulník.

Děti, které naštěstí podle všeho vyvázly bez zranění, se mezitím snažili zabavit němečtí průvodčí, nicméně zde byla jazyková bariéra. Na místo proto vyrazil český pracovník Červeného kříže, který se přidal k německým kolegům.

Související obsah

Děti nakonec dorazily na nádraží a ke svým vyděšeným rodičům až kolem osmé, záchranné práce tak zabraly skoro tři hodiny. Vše ale nakonec dopadlo dobře.

"Děti nám vydali tak asi ve tři čtvrtě na osm. Průvodčí byl úžasný, je tam bavil," přiblížíla maminka jednoho z dětí.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOK: Hvězda Harryho Pottera bojuje o život po drastické autonehodě. Fanoušci drží palce!

VÁŠ PŘÍBĚH: Naše životy změnila dopravní nehoda
TEST: Dokážete poskytnout první pomoc?

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz