Zahraničí

Šokující reportáž BBC: Řidiči slovenské firmy žijí jako otroci

Britská veřejnoprávní televize BBC zveřejnila video otřesných pracovních podmínek, které mají řidiči kamionů jezdící pro jednu slovenskou firmu. Na záběrech popisuje rumunský řidič, že několik měsíců tráví prakticky jen v autě za nuzných podmínek. Firma razantně odmítá, že by to v tomto případě bylo zneužívání levné pracovní síly.

Ve videu říká rumunský řidič Emilian, že zboží nábytkářské firmy musel rozvážet po celé západní Evropě několik měsíců. Spí a myje se v návěsu. Minimální mzda a diety dělají celkem 45 eur. Tyto peníze na slušné ubytování a stravu nestačí, píše web tvnoviny.sk.

Je to sice rumunský řidič, který pracuje pro norskou přepravní společnost. Háček je ale v tom, že ho zaměstnává dceřiná společnost se sídlem na Slovensku. Firma však razantně odmítá, že by to v tomto případě bylo zneužívání levné pracovní síly.

Související obsah

Zveřejněné video, ve kterém mě údajně rumunský řidiči kamionů pracovat v otřesných podmínkách, nebude zřejmě jediným případem. Odboráři říkají, že takových je mnohem víc. Podle nich si dopravní společnosti ze západní Evropy vytvářejí fiktivní sídla pobočky ve východní Evropě a řidičům vyplácejí místní minimální mzdu.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz