Po pěti dnech se konečně podařilo vyprostit bagr, který uvízl v bahně vypuštěného rybníka v Telči. Záchranáři si připravili harmonogram prací, protože to museli stihnout do pátečního večera. Jinak by jim déšť celou záchranu zhatil.
Bagrista v Telči v pondělí bagrem odbahňoval dno vypuštěného Štěpnického rybníku v Telči. A naneštěstí vjel do míst, odkud už nedokázal vyjet. Navíc bahno a voda zaplavily motor. To znamenalo konec.
Další stroj se sice snažil zapadlý bagr ihned vytáhnout, všechno ale bylo marné. Řidiče potopeného bagru až po deseti hodinách převezli hasiči ve člunu na břeh - do bezpečí.
Hned následující den se v bahně utopil další stroj. Ten se dostal ven ve středu a včera večer konečně i bagr, kvůli kterému to všechno začalo.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz