Erik Tvrdoň

Kněz Tvrdoň chtěl propustit z vězení. Možná si tam pobude 12 let

Bývalý kněz Erik Tvrdoň, odsouzený ke třem letům za zneužití nezletilé dívky a sexuální obtěžování několika žen, se z vězení jen tak nedostane. Soud zamítl jeho žádost o podmíněné propuštění. Případ ale může mít ještě dohru. Žalobci totiž trest připadá nízký a podal dovolání k Nejvyššímu soudu. Pro Tvrdoně žádá za znásilnění 12 let!

Pravomocný rozsudek si bývalý duchovní vyslechl loni v době, kdy ho pustili z vazby. V ní strávil polovinu z tříletého trestu a hned po verdiktu si podal žádost o podmíněné propuštění. Tu však soudci zamítli s tím, že na svobodu ho pustí až podle toho, jak se chová ve výkonu trestu. Tam však tehdy ještě nebyl ani den.

Související obsah

Odsouzený kněz je ve výkonu trestu od loňského listopadu a o podmíněné propuštění může požádat nejdříve za rok. Spis k jeho případu teď poputuje k Nejvyššímu soudu. Žalobkyni se totiž tříletý trest za sexuální nátlak zdá nízký a požaduje, aby Tvrdoně soudili za znásilnění, kde je sazba až deset let.

"Mohu potvrdit že nejvyšší státní zástupce podal v tomto případu dovolání v neprospěch obviněného, ve kterém namítá především nesprávné právní posouzení skutku," potvrdil Petr Malý, mluvčí Nejvyššího státního zastupitelství.

Související obsah

Nejvyšší soud může dovolání zamítnout a potvrdit původní trest. Nebo o trestu rozhodne sám, případně kauzu vrátí nižším soudům k novému projednání. "Senáty na trestním úseku Nejvyššího soudu rozhodují o dovoláních v průměru za 40 dnů od chvíle, kdy obdrží spis," dal představu o časovém horizontu mluvčí Nejvyššího soudu Petr Tomíček.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz