Soud

Tekutá extáze málem zabila tři lidi. Mladík si za to odsedí o rok déle

Petr Novotný, který podal tekutou extázi třem lidem na diskotéce ve Špindlerově Mlýně, půjde na pět let do vězení. Vrchní soud v Praze o jeden rok zpřísnil původní trest.

Osmadvacetiletý Petr Novotný stráví ve vězení o rok déle. O tom v pondělí rozhodl Vrchní soud v Praze, který zpřísnil rozhodnutí Krajského soudu v Hradci Králové. Mladík byl shledán vinným ze zločinu nedovolené výroby a nakládání s omamnými a psychotropními látkami.

Novotný 7. června 2015 přišel na diskotéku ve Špindlu. Kolem druhé hodiny ranní nabídl lahev s čirou tekutinou a dovolil, aby látku požili barman i jeho kamarád s přítelkyní. Zatímco barman měl jen menší zdravotní potíže a stačilo mu opláchnutí vodou, další dva poškození zkolabovali a museli být záchrankou převezeni do nemocnice.

Související obsah

Novotný se bránil tím, že tekutou drogu zvanou GABA dostal dříve od neznámých lidí, se kterými se seznámil v jednom ze špindlerovských barů. Sám prý drogu vyzkoušel.

Poměrně málo známá droga na každého působí jinak, dávkování se odhadnout nedá, ostatně přiotrávený mladík a jeho známá v sobě měli smrtelné množství po jediném napití. Muži hrozilo až 18 let vězení, tedy stejně vysoký trest, který dostávají vrazi.

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz