útok

Děsivé VIDEO z pařížského letiště: Takhle útočník přepadl vojačku!

Na internetu se objevilo video, které ukazuje útok na pařížském letišti. Zřejmě zdrogovaný extremista tam v sobotu napadl členku vojenské hlídky a pokusil se jí sebrat samopal. Ženě pak mířil na hlavu, než ho zastřelili vojáci.

Šokující moment, kdy 39letý Ziyed Ben Belgacem na pařížském letišti Orly zaútočil na vojačku, zachytily bezpečnostní kamery. Záznam, který se v pondělí objevil na internetu, ukazuje, jak radikál k člence hlídky přistoupil zezadu a popadl ji kolem krku.

Zbraní, kterou měl u sebe, mířil ženě na hlavu a pokusil se jí sebrat samopal. Vojačka se ale jen tak nedala, na videu to vypadá, že se s ním snaží zápasit. Muž s ní smýkal po letišti asi tři minuty, než na něj vystřelili přivolaní vojáci. Belgacem se skácel na zem a na místě zraněním podlehl.

Později se ukázalo, že byl ozbrojen pouhou vzduchovkou. Právě kvůli tomu se zřejmě pokusil dostat ke zbrani, kterou by mohl opravdu někoho zranit. Podle jiných zpráv měl však u sebe i zápalnou látku. Při útoku údajně křičel, že chce zemřít ve jménu Alláha.

Související obsah

Podle policejních vyšetřovatelů byl Belgacem opilý a zdrogovaný. Že byl závislý, potvrdil i jeho otec. "Můj syn nebyl žádný terorista. Nikdy se nemodlil. Pil. Takhle to dopadá, když je někdo pod vlivem alkoholu a marihuany," uvedl muž v rozhovoru pro francouzské rádio Europe 1.

Vyšetřovatelé se teď snaží zjistit motiv pachatele. Zrušeny byly desítky letů a letiště bylo kvůli obavám z teroristického útoku několik hodin uzavřeno. Ve Francii stále platí výjimečný stav kvůli útokům, které si v posledních dvou letech vyžádaly přes 230 lidských životů.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz