USA

KLDR vyhrožuje Američanům: "Jsme připraveni na válku!"

KLDR vyhrožuje Američanům: "Jsme připraveni na válku!"
Zdroj: Profimedia

Vztahy mezi Spojenými státy a KLDR se ještě více vyostřily. Severokorejci zveřejnili propagandistické video, v němž v animaci sestřelují americké bombardéry. Zároveň upozornili, že jsou "připraveni na jakoukoliv válku, kterou USA chtějí".

Severokorejská televize odvysílala krátký šot, který v rámci počítačové animace ukazuje sestřelení amerických bombardérů a letadlových lodí. Propagandistické video uvedl moderátor, který tlumočil prohlášení vůdce Kim Čong-una. Informovala o tom agentura UPI.

"Máme chuť i kapacitu odpovědět na jakoukoliv válku, kterou Spojené státy chtějí. Pokud si americké úřady myslí, že nás vystraší, brzy zjistí, že tato metoda nebude fungovat," sdělil Pchjongjang.

V samotném videu pak neznámá žena vyhrožuje, že se "nůž zabodne do krku lodí a bombardéry spadnou z nebes, až je zasáhne ohnivá koule". O víkendu přitom Severní Korea otestovala nový raketový pohon, zkoušce přihlížel i sám vůdce.

Související obsah

Už dříve Kim Čong-un pohrozil, že "spálí Spojené státy na popel, pokud na KLDR vypálí byť jen jedinou kulku". Přitvrdil i severokorejský ministr zahraničí, který řekl, že "svět bude brzy svědkem velkého vítězství Severní Koreji".

Podívejte se na zmíněné propagandistické video:

Vztahy obou zemí se ještě více vyostřily poté, co nový prezident Donald Trump kritizoval přístup předchozí vlády. "Severní Korea se chová velmi špatně. Spojené státy klamala celé roky. A Čína moc nepomohla," tweetoval před časem Trump.

Podle oficiálních zpráv má KLDR k dispozici rakety, které dosáhnou amerického pobřeží. Že severokorejský atomový program pokročil, potvrdila i agentura pro atomovou energii. "Situace je velmi špatná. Vstoupili do nové fáze vývoje," uvedl šéf agentury Jukija Amano pro deník The Wall Street Journal.

epa, TN.cz

K tématu USA

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz