Herna

Celníci objevili ilegální hernu. Vydávala se za dobročinný spolek

Celní správa provedla ve čtvrtek razii v nelegální herně na Vítězném náměstí v pražských Dejvicích. Uvnitř objevili celníci na černo provozované výherní automaty. Provozovateli zařízení, které se vydávalo za dobročinný spolek, hrozí pokuta až 50 milionů korun.

Pražská Celní správa provedla ve čtvrtek razii v dejvickém baru, který nelegálně provozoval hernu s výherními automaty a s elektronickou ruletou. Automatů našli celníci v baru dvacet. Společně s ruletou a penězi je celníci zajistili.

Ruletu, zabavené automaty a další věci, které majitel k provozování nelegální herny potřeboval, odvezou celníci do skladů a následně je zničí. Majitel automaty provozoval bez patřičného povolení.

"Znamená to, že neodvádí daně. Maskuje to pod hlavičkou dobročinného spolku," uvedla pro televizi Nova mluvčí Celní správy Ivana Kurková. Provozovateli za to hrozí pokuta až 50 milionů korun.

"Herny se snaží maskovat svojí činnost za takzvaným dobročinným spolkem. To znamená, že tam nejdete hrát, ale že je to vlastně dobročinný spolek," vysvětluje mluvčí celníků Kurková.
 

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Herna

Důležité Události

Píše se na Deník.cz