Domácí

Velikonoční barvy na vejce: Která se nechytá a která jen září? TEST

Velikonoce se nezadržitelně blíží a k nim neodmyslitelně patří i barvení velikonočních vajíček. Kromě různých nalepovacích ozdob řada lidí stále preferuje klasické zdobení vajec pomocí barev v sáčku. Obarví ale všechny barvy vajíčka stejně kvalitně? Rozhodli jsme se to zjistit!

V supermarketech jsme nakoupili celkem pět různých barev, z toho čtyři práškové a jednu tekutou. A byli jsme zvědaví, která z nich obarví vajíčka nejlépe. Uvařená vejce jsme barvili v horké octové vodě vždy podle návodu, většinou tedy kolem pěti minut. A úspěšnost obarvení byla celkem rozmanitá.

Nejhůře dopadl vzorek číslo 5, na první pohled kvalitně vypadající německé barvivo značky Crelando. Barva se na vajíčko skoro vůbec nechytila, výsledek byl flekatý a nevábný. Možná jsme měli jen smůlu a dostal se nám do rukou špatný kus, spíše to ale vypadá, že toto barvivo zkrátka není úplně nejkvalitnější.

Na 4. místě skončil vzorek číslo 2, prášková barva značky Heitmann. Vajíčko bylo nepravidelně obarvené a navíc jiné barvy, než je avizováno na obalu. Námi požadovaná červená v sáčku chybí, uvnitř najdeme jen růžovou nebo oranžovou. A to navzdory tomu, že na obalu červenou slibují.

Související obsah

Ostatní barvy již byly celkem uspokojivé. Na sdíleném druhém a třetím místě skončily prášková barva OVO a barvy značky Aroco. Obě tyto barvy mají již pěkné obarvení a výsledek je celkově kvalitní. A vítězem našeho minitestu je tekutá barva značky OVO. Obarvení je nejhezčí a zcela rovnoměrné, červená barva má hezký odstín a je ze všech testovaných kusů nejsytější.

A jaký je tedy závěr našeho testu? Pokud chcete mít vajíčka o Velikonocích opravdu hezká a sytě obarvená, doporučujeme použít barvu tekutou. Čemuž ovšem odpovídá i cena, za kterou ji pořídíte. Oproti ostatním námi testovaným kusům je přibližně dvojnásobná.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Žena našla v kurníku abnormálně velké vejce. To, co v něm bylo, vám vyrazí dech!

Vyhazujete skořápky od vajec? Pak děláte obrovskou chybu!

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Píše se na Deník.cz