Krádež

"Seď a ani nedutej!" hrozili zloději seniorce. Poznala je už desítka lidí

Minimálně 11 lidí se ozvalo na tísňovou linku policie s tím, že nejspíš znají muže, kteří na Pardubicku s pistolí v ruce přepadli 80letou seniorku. Pachatelé původně ženě nabízeli opravu okapů, pak ji ale oloupili.

Zajímavé je, že se lidé ozývají jen ze dvou lokalit - ze západních a východních Čech. Někteří tvrdí, že jim muži také nabízeli opravu nebo prodej okapů. Policisté všechna oznámení prověřují, v žádném případě to ale neznamená, že pátrání je u konce.

Některé poznatky totiž nemusejí nikam vést, takže policie prosí veřejnost o spolupráci. Pokud muže na portrétech znáte, měli byste volat linku 158.

Osmdesátiletá seniorka z Pardubicka se zachovala správně, s podvodníky se nechtěla vybavovat, měla zamčeno, ale nic platné jí to nebylo. Jeden přeskočil plot, namířil na ni pistoli a donutil ji, aby zůstala sedět na zahradě.

Související obsah

Pak jí zloděj s kuklou na hlavě prohledal dům. Našel desítky tisíc korun a pak s komplicem světlejší pleti ujel autem. Podle kriminalistů jde o nebezpečnou dvojici, která má nejspíš i pravou zbraň. Rozhodně se muže nesnažte zadržet.

Petr Brzek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz