Speciálně cvičený pes a jeho seskok padákem

Odvážit se skočit alespoň jednou s padákem je zřejmě sen řady z nás. Jsou mezi námi ale i tací, pro které je skákání každodenní rutinou. My vás na jeden takový seskok zveme. A co je na něm jedinečného? Třeba to, že ho absolvoval Arrow - německý ovčák speciálně cvičený proti pytlákům.

Arrow cvičí v Jihoafrické republice nasazení "v 1.linii" proti pytlákům slonů a nosorožců. Pro seskok z výšky 2000 metrů má speciální masku, aby nezranil svého pána.

Jihoafrické úřady cvičí desítky psů. V Africe jich bude nasazeno více než sto a podle statistik dokázal jediný pes za 189 měsíců zastavit více než 100 pytláků.

Související obsah

Obchod s rohy nosorožců a kly slonů totiž vynáší miliony dolarů. Za posledních 7 let se jejich stavy snížily o zhruba třetinu.

Další reportáže z Koření najdete ZDE.

TN.cz/vem
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz