Demolice

Obce zbourají desítky budov. K zemi půjde škola i tábor! PŘEHLED

Desítky zničených a vybydlených budov po celém Česku půjdou k zemi. Na jejich místě vzniknou parky, travnaté plochy či dětská hřiště. Ministerstvo pro místní rozvoj na demolice poskytne dotace ve výši 90 milionů korun.

Ministryně Karla Šlechtová rozhodla o schválení prostředků určených k poskytnutí dotací v rámci programu Demolice budov v sociálně vyloučených lokalitách. "Starostové obcí mohli již druhým rokem využít dotace na demolice chátrajících objektů. Minulý rok se jednalo o pilotní projekt a vzrůstající zájem o tuto podporu ukázal, že je skutečně potřebná. Malé obce totiž jen těžko ve svém rozpočtu nachází finance na odstranění rozpadlých a nevyužitých budov, které hyzdí okolí a jsou mnohdy i nebezpečné. Věřím, že revitalizovaná území pomohou zvýšit kvalitu života v dané obci i jejím okolí," uvedla ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová.

Nejvíce demolic se díky podpoře ministerstva uskuteční v Olomouckém kraji, kde bude odstraněno sedm objektů, z toho tři na Prostějovsku. Pět demolic proběhne v kraji Ústeckém a Libereckém. Mimo Prahu, Karlovarský a Plzeňský kraj proběhnou demolice ve všech krajích po celé České republice.

Související obsah

Ministerstvo chce docílit toho, aby bylo možné místa zastavěná vybydlenými objekty znovu plnohodnotně využít. "Demolice objektu musí být následována celkovou revitalizací prostoru, včetně možné výstavby objektu, který ale musí sloužit jinému účelu než sociálnímu bydlení (např. školské zařízení, komunitní centrum, sportovní zařízení atd.)," dodává ministerstvo.

Podívejte se, které objekty půjdou k zemi ve vašem kraji:

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz