Záchrana

Školačky zachránily holčičku (2) z ledové řeky. Hřály ji vlastními těly

Dvě brněnské školačky vytáhly v lednu dvouleté dítě z ledové řeky a zahřívaly ho vlastními těly do příjezdu sanitky a policie. Dívky zachránily plačící holčičku poté, co si jedna z nich všimla na břehu ležícího muže, který měl dítě hlídat a byl namol opilý. Za to je dnes odměnil plaketou jihomoravský policejní ředitel a poděkoval jim i hejtman a primátor.

Případ se stal v lednu na Tomkově náměstí u řeky Svitavy. Dvanáctiletá Izabela si při cestě za kamarádkou Sárou všimla muže ležícího na břehu. A napůl zamrzlou řekou se brodila teprve dvouletá holčička. Obě dívky se proto vydaly malému dítěti na pomoc.

"Tak jsme rychle běžely k ní a vytáhly jí. Ona hrozně plakala po mamce, ale chtěla tátu a ten tam spal a byl opilý," vzpomíná na dramatické okamžiky Izabela Jefimova, šesťačka z brněnské základní školy v Mutěnické ulici.

Pak školačky vyděšené děvčátko zahřívaly asi deset minut vlastními těly, než přijela záchranka a policie. Ta muži, který měl dítě hlídat, naměřila 3,5 promile alkoholu. "My jsme ju jakože objaly, že víme, že když někoho obejmete, takže se zahřejete oba dva vlastně," popisuje druhá zachránkyně Sára Bukovská.

Za jejich čin jim krajský policejní ředitel předal plaketu. Obě dívky sice nejsou jedničkářky, ale jejich rodiče i učitelé jsou na ně hrdí. "Naši rodiče nás ocenit nemusí, stačí ta pochvala, to potěší," řekla skromně dvanáctiletá Sára.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Dcera zachránila život umírajícímu otci. Díky Facebooku!

STRACH O ŽIVOT: Schválně zmeškala svůj let poté, co si všimla zvláštního muže na letišti. Vyplatilo se!

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz