Hasiči

U Benešova se utrhl svah na skupinu lidí. Zemřel otec se synem

Pražští hasiči vyjížděli ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne do Přestavlk u Čerčan na Benešovsku. Utrhnul se tam svah na stavbě a zemina zasypala dva dělníky. Těm už lékaři nemohli pomoct.

Z Prahy na místo zamířil speciální tým USAR. Jeho hlavním úkolem je vyhledání, vyproštění a prvotní ošetření osob uvězněných v sutinách objektů, zřícených následkem přírodních katastrof, nehod či úmyslného jednání.

"Mohu vám potvrdit, že zasahujeme v Přestavlkách u Čerčan, kde se utrhl svah. Zemina spadla na dva dělníky," řekl TN.cz mluvčí středočeských hasičů Petr Svoboda. 

Zavaleným mužům už bohužel lékaři nedokázali pomoct. "Dva muži utrpěli zranění neslučitelná se životem. Lékař už mohl na místě pouze konstatovat smrt. Nikdo jiný zranění neutrpěl," uvedla mluvčí záchranářů Petra Effenbergerová. Podle informací iDNES.cz se jednalo o otce se synem.

Související obsah

"USAR odřad je způsobilý k vyhledávání s pomocí vyhledávacích psů a vyhledávací techniky, k vyzvednutí těžkých nákladů, k prořezávání železobetonu a ocelových konstrukcí, k záchraně s využitím lan, ke stavbě vzpěr a k odhalování i izolaci nebezpečných materiálů. Cílem USAR operací je zachránit co největší počet lidí v co nejkratším čase a zároveň minimalizovat riziko pro záchranáře," vysvětlil pražský mluvčí hasičů Martin Kavka.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

GALERIE: Děsivá přírodní katastrofa. Australská pláž se propadla do země

Fotky, které berou dech: Přírodní katastrofy, lidská bída, ale i naprosté štěstí

mom, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz