Zánět

Babské rady na zánět močových cest: Tyto věci dokážou zázraky!

Babské rady na zánět močových cest: Tyto věci dokážou zázraky!
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com

Je tu jaro a bundy, sukně i kalhoty se zkracují. Možná je vám tak příjemně, právě tato kombinace ale může vyvolat ukrutnou bolest a nepříjemné pocity provázející onemocnění močových cest. Jaké jsou jeho další příčiny a jak nad infekcí vyhrát?

Neustále běháte na záchod, máte křeče a při močení pocit, že pálení a bolest snad nikdy neustoupí. Někdy se ještě k završení všeho přidá horečka nebo bolavá záda. A když se zánět močových cest stane chronickým, zoufalství ještě naroste.

Tuto zkušenost si prožily desetitisíce Čechů. Onemocnění postihuje častěji ženy a nejčastěji ho způsobují střevní bakterie, ale i kvasinkové infekce, nošení těsného prásla, podráždění mýdly, stres nebo třeba sex.

Myslete také na to, že podchlazením kůže infekci močových cest ještě podporujete, odhalená záda jsou tak nejlepší cestou k zánětu ledvin a měchýře!

Související obsah

Kdy je třeba navštívit lékaře

Zánět močových cest byste rozhodně neměli podceňovat. Pokud se správně neléčí, může přerůst v chronické onemocnění, kdy hrozí v krajních případech i močové kameny nebo nádory. Jakmile ucítíte silnou bolest při močení nebo bolest v oblasti ledvin, popřípadě najdete v moči krev, neváhejte a navštivte lékaře.

Co můžu udělat já

Protože záněty jsou opravdu bolestivé, myslete hlavně na prevenci. Pomoct vám může několik babských rad, které člověku uleví i ve chvíli, kdy se zánět začíná teprve "rozjíždět".

- voda - je naprostý základ; pijte, co nejvíce - bolest vás sice může odrazovat, ale častým močením se vyplavují z měchýře bakterie

- brusinky - jejich příznivé účinky jsou prokázané; obsahují látky, které bakteriím brání "usadit se" na sliznici močových cest - je snadnější je z těla vyloučit

- jogurty - jeden kelímek kvalitního jogurtu denně funguje jako prevence; obsahuje živé mléčné bakterie

- zelenina - zkuste do jídelníčku zařadit močopudné potraviny jako petržel nebo okurku; infekci sice neléčí, ale podporují vylučování bakterií ven z těla

- bylinky - velmi účinné proti infekci jsou i bylinkové čaje; mají močopudné a protizánětlivé účinky; vyzkoušet můžete rakytníkový, brusinkový, kopřivový nebo třeba březový

Související obsah

Na co pozor!

- Při zánětech pijte pokud možno jen čistou vodu nebo bylinkové čaje. Rozhodně zapomeňte na alkohol, sladké nápoje a kávu - ty by mohly problém ještě zhoršit.

- Podbřišek i ledviny udržujte vždy v teple. Podchlazení podporuje infekci!

- Po plavání si svlečte mokré plavky. Nenechávejte je na sobě, ani když je teplo.

- Nemočte před pohlavním stykem, ale spíše po něm. Z těla tak vyloučíte škodlivé bakterie

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz