Test

KLDR znovu provokuje! Odpálila další raketu, dopadla do moře

KLDR znovu provokuje! Odpálila další raketu, dopadla do moře
Zdroj: Profimedia

Severní Korea v noci na středu testovala další balistickou střelu. Šlo o raketu středního doletu, uvedla americká armáda. Severokorejci ji odpálili z východního pobřeží, uletěla asi 60 kilometrů, než dopadla do Japonského moře.

Severokorejský test oznámila jihokorejská armáda. "KLDR odpálila balistickou střelu z oblasti města Sinpcho v provincii Hamgjong namdo do Japonského moře," informovalo ve středu ráno velení.

Střela údajně uletěla jen 60 kilometrů předtím, než spadla do moře. Rakety z předchozích testů přitom létaly mnohem dále, píše agentura AP. Podle americké armády šlo o balistickou raketu středního doletu, kterou KLDR testovala už v únoru.

Jižní Korea i Japonsko už test odsoudily. "Je to jasné porušení rezolucí Rady bezpečnosti OSN a čin, který ohrožuje mír a bezpečnost Korejského poloostrova i celého mezinárodního společenství," uvedlo jihokorejské ministerstvo zahraničí. Japonský premiér se obává dalších provokací.

Naposledy odpálila Severní Korea čtyři balistické rakety na začátku března. O dva týdny později zveřejnila státní televize propagandistické video, v němž KLDR vyhrožuje Američanům válkou.

epa, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz