Zahraničí

Manchester zaplavily "zombie"! Tohle dělá z lidí nebezpečná droga

Syntetická droga "spice" (koření) opět ukazuje své ničivé účinky. Ulice Manchesteru zaplnily "zombie", závislí pod vlivem drogy jsou totiž zcela katatoničtí, paralyzovaní na jednom místě bez snahy o jediný pohyb nebo se pohybují klátivým pohybem a mumlají. Droga, která ve velmi silné podobě zaplavila Manchester už začátkem tohoto roku, je sice postavena mimo zákon, stále je ale mezi pouličními dealery běžně k dostání.

Jen v pátek během 8 hodin zasahovali záchranáři u 11 zkolabovaných lidí, kteří požili drogu s názvem Spice, uvádí portál Manchester evening news. Jedná se o formu syntetických kanabinoidů, která je velmi silná a ve spoustě zemí také protizákonná.

Efekt je skutečně odpudivý, lidé pod vlivem této drog stojí, sedí nebo leží bez jediného pohybu. Případně se pohybují velmi pomalu, mumají a klepou se.

Nebezpečná droga zaplavila ulice Manchesteru už začátkem letošního roku, i když byla postavena mimo zákon, v ulicích je stále snadno k dostání. Oblíbená je kvůli své nízké ceně zejména mezi bezdomovci.

Ředitelka drop-inu v Manchesteru pro Manchester evening news uvedla, že výjezdy záchranné služby ke zkolabovaným narkomanům jsou na denním pořádku.

Související obsah

I když jsou některé syntetické kanabinoidy ve většině zemí okamžitě stavěny mimo zákon, většinou je ve velice krátké době nahradí nová substance.

Diskutující pod článkem odhalili, že se s uživateli drogy setkávají prakticky každý den a to zejména v okolí vlakové stanice Victoria.

klma, TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz