Skútr

Soud kvůli smrti Simony na Orlíku: Rodina chce milionové odškodné

Ve čtvrtek ráno začal soud s Christophem Steinertem, který narazil vodním skútrem na Orlické přehradě do pramice. Při nehodě zemřela 18letá Simona. Řidič je obžalován z usmrcení z nedbalosti. K soudu se dostavila i matka dívky, která si pro muže přeje maximální trest - hrozí mu až 6 let vězení. Rodina požaduje i finanční odškodnění v řádu několika milionů korun. Soudce odročil líčení na květen.

Tragédie, která připravila o život mladou studentku, se stala 10. července poblíž zámku Orlík. Dívka při střetu utrpěla velmi vážná zranění, kterým podlehla při letecké přepravě do nemocnice. V péči lékařů skončil i její jednatřicetiletý přítel, jeho zranění však nebyla vážná.

Dnes začalo první soudní líčení s údajným viníkem nehody Christophem Steinertem. Jeho advokátem je bývalý kriminalista Josef Doucha, který byl vloni u soudu kvůli podezření z korupce. 

Zdrcená maminka Simonky seděla u soudu a plakala. Přišla v doprovodu rodiny a otce zesnulé dívky. Už několikrát řekla, že požaduje pro řidiče skútru maximání trest, tedy 6 let.

Pozůstalí trvají i na finančním odškodněním. Matka chce 3 miliony Kč. Otec dívky požaduje 2 miliony Kč. Rodiče jsou přesvědčeni, že mladík nehodu zavinil.

Steinert tvrdí, že jel rychlostí 40 km/hod. Přítel dívky s tím ale nesouhlasí. Podle něj skútr narazil do pramice v rychlosti až 65 km/hod.

U soudu vypovídal i kapitán parníku, který projížděl kolem skútru. Tvrdí, že mladík si chtěl pravděpodobně zaskákat na vlnách za velkou lodí. Christoph tvrdí, že blížící se pramici z druhé strany neviděl. Soudce odročil líčení na květen.

Průběh soudního procesu jsme sledovali online.

Související obsah


Podle expertů zavinil nehodu řidič skútru, více informací najdete ZDE. Nehoda vzbudila celou řadu ohlasů – hlavně všech, kteří jsou proti povolení motorových člunů na vodních plochách. Místní občané sbírali podpisy pod petici za omezení plavby.

Policie ukončila vyšetřování nehody skútru na Orlíku

has, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz