Teror

Další oběť z Londýna: Andrea před útočníkem skočila do řeky

Další oběť z Londýna: Andrea před útočníkem skočila do řeky
Zdroj: Profimedia

Teroristický útok v Londýně má další oběť. V nemocnici zemřela Rumunka, která skočila z Westminsterského mostu do řeky, aby se zachránila. Přítel se ji v osudný den chystal požádat o ruku a celý svět doufal v happyend.

Jednatřicetiletá Andreea Cristeaová byla v Londýně na návštěvě přítele, který se ji chystal požádat o ruku. Když začal terorista Khalid Masood na Westminsterském mostě najíždět autem do lidí, skočila Andreea do řeky, aby se zachránila.

Video, jak mladá žena skáče do Temže, obletělo svět. Všichni doufali, že si tím opravdu zachránila život a příběh bude mít pohádkový konec. Rumunka však po více než dvou týdnech zemřela v nemocnici, informuje britský portál Daily Mirror.

Po vylovení z vody musela Andreea na operaci kvůli sraženině na mozku, měla také zlomenou nohu. Poté zůstávala Andreea napojena na dýchací přístroje, z nichž ji dnes odpojili. "Dva týdny jsme bojovali o život naší milované a nenahraditelné Andreey. Vždy si ji budeme pamatovat jako paprsek světla, který bude navždy zářit v našich srdcích," uvedla rodina v oficiálním prohlášení.

Video, které ukazuje, jak Andreea skočila do řeky:

Bilance obětí tak vzrostla na pět - zemřel také policista, kterého útočník pobodal, 54letý americký turista, 75letý Brit a 43letá matka, která šla vyzvednout děti do školky. Dalším mrtvým je sám terorista, kterého zastřelili policisté. Nejméně tři desítky lidí byly při útoku zraněny.

Související obsah

Ve středu 22. března odpoledne nejdříve na Westminsterském mostě do skupiny chodců vjelo auto, pod jeho koly zemřeli dva lidé. Řidič poté vystoupil a pobodal policistu, který také nepřežil. Muže o chvíli později zastřelili strážníci.


Podívejte se na reportáž TV Nova o útoku:

 

epa, TN.cz

K tématu Teror

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz