APLIKACE TN.CZ
Kněz

Nález těla v nádrži: Policisté už ví, čí tělo v Trnávce objevili

Policisté už ví, čí tělo našla kolemjdoucí v sobotu 1. dubna v nádrži Trnávka na Pelhřimovsku. Mrtvým byl pětačtyřicetiletý farář z Humpolce Marek Marcel Šavel. Pohřešovaný byl od začátku listopadu. Jeho auto i osobní věci se u nádrže našly už na podzim.

Farníci pohřešovali faráře z Humpolce od začátku listopadu. Zmizení oblíbeného kněze, který měl na starosti celou humpoleckou farnost, bylo velkou záhadou. Poslední stopa vedla právě k vodní nádrži Trnávka, u které se našlo jeho auto i osobní věci.

"Vzhledem k tomu, že kriminalisté měli důvodné podezření, že muž utonul, byla opakovaně prohledávaná vodní hladina nádrže a v okolí vodní nádrže probíhaly pátrací akce. Pátrání však bylo neúspěšné. Tělo neznámého člověka spatřila na vodní hladině v sobotu 1. dubna žena, která věc oznámila na tísňovou linku 158," uvedla krajská policejní mluvčí Dana Čírtková.

Na místo okamžitě vyrazili policisté i policejní potápěči. "Po vyproštění těla, které bylo ve značném stádiu rozkladu, nebylo možné stanovit jeho totožnost. Případ si k dalšímu šetření převzali kriminalisté. K objasnění přesné příčiny úmrtí a pravděpodobné doby úmrtí byla nařízena soudní pitva a pro zjištění totožnosti byly provedeny další potřebné expertízy," vysvětlila Čírtková.

Související obsah

Testy DNA potvrdily, že tělo skutečně patřilo pohřešovanému faráři. Testy DNA vyloučily, že by kněze někdo zavraždil. Proč kněz zmizel a utonul ve vodní nádrži je stále záhadou. Věřící si myslí, že měl finanční nebo osobní problémy a kvůli nim mohl spáchat sebevraždu.

vbo, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz