Kousnutí

Muže u Litoměřic kousl jedovatý pavouk, ochrnula mu ruka

Ve velké drama se v pondělí pozdě odpoledne změnila oprava auta v Podsedicích na Litoměřicku. Františka Raucha totiž do prstu kousl jedovatý pavouk - zápřednice.

"Opravoval jsem známému auto. A v trávě jsem měl položený hadr, do kterého jsem si utíral špinavé ruce," popisuje práci na zahradě František.


Jenže když mladík hadr nadzvednul, vyrazil zpod něj pavouk, podle všeho velmi nebezpečná zápřednice jedovatá. "Pavouk mě kousnul do malíčku, naštěstí jen jedním kusadlem. Do minuty mi prst i část dlaně hodně otekla, zčervenala a znecitlivěla," řekl TN.cz Rauch.


Původně prý ani nechtěl volat záchranku, ale po konzultaci s operátory linky 112 do Podsedic vyrazila sanitka a František skončil v litoměřické nemocnici."Tam do mě nacpali prášky, dali mi kapačky. A protože je moje máma alergická na hmyzí bodnutí, zůstal jsem ve špitále přes noc na pozorování. Už mě ale pustili," doplnil v úterý v poledne Rauch.


Související obsah


Dodal, že ruka ho navzdory lékům stále hodně bolí a podle odhadu lékařů to vydrží ještě několik dní. Přesto měl František štěstí - kousnutí zápřednice totiž může v krajním případě skončit i ochrnutím.


V severních Čechách už jde v poslední době o několikátý útok tohoto jedovatého pavouka, který původně pochází z Francie.

ČTĚTE TAKÉ:

Alergie: nepodceňujte přípravu na hmyzí útok
Děsí vás pavouci? Jak se toho zbavit

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Kousnutí

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Píše se na Deník.cz