Napadení

"Bil mě a hrozil upálením," tvrdila žena. U soudu úplně otočila!

Krajský soud v Olomouci začal projednávat případ údajného brutálního napadení 24leté dívky. To se mělo odehrát loni na konci července v jedné šternberské ubytovně. Její tehdejší přítel jí měl dokonce vyhrožovat upálením. Jenomže oběť dnes u soudu všechno popřela.

Bylo 29. července, když spory mezi dívkou a jejím tehdejším přítelem vyvrcholily. Michal Laštůvka ji na ubytovně napadl. Nejdříve ji tloukl, potom vytáhl nůž a pohrozil jí zabitím. Potom ještě přitvrdil - polil ji toluenem a chtěl ji zapálit.

V poslední chvíli se jí ale podařilo vysmeknout a utéct, čin pak nahlásila na policii. Jenomže čtyřiadvacetiletá žena v úterý přímo v soudní síni všechny překvapila svojí výpovědí. Hororovou scénu z loňského léta si prý vymyslela.

"Lituji toho. Pan Laštůvka je prostě nevinný. Vymyslela jsem si to, nevím, co dalšího k tomu mám říct," řekla žena reportérovi TV Nova. Brutální napadení svým expřítelem přitom několikrát popisovala na policii. Tam ji doprovodili pracovníci Charity, kde se po útoku ukryla.

 

Související obsah

"My tvrdíme, že, jak sám klient uvedl, se ničeho nedopustil a že je to spíš takové nešťastné nedorozumění," uvedl obhájce údajného násilníka. Obdobně vysvětlila i zranění v obličeji - ani ta jí prý nezpůsobil někdejší druh. Údajně svedla tvrdou bitku s neznámou ženou.

U soudu vypovídala i sestra obviněného násilníka. "Přijela ke mně s brekem, že si to všechno vymyslela, že toho lituje, protože si myslela, že bratr dostane jenom podmínku, že policie udělá jenom bububu," popsala sestra obviněného Laštůvky.

Těžko říct, jestli je za nečekanou změnou výpovědi neutuchající láska k obžalovanému. Je ale možné, že si tato žena svým lhaním zadělala na pořádný problém.

Petr Zapletal/epa, TN.cz

K tématu Napadení

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz