Domácí

Chtěl přejet půl republiky, byl opilý a měl špatně uložený náklad

Řidič malého nákladního auta, který měl namířeno z Liberce až do Ostravy, předvedl velmi nebezpečnou jízdu. Policisté ho zkontrolovali blízko Ústí nad Orlicí a byl nejen opilý, ale navíc vezl na korbě pět ledabyle naskládaných kontejnerů, které mohly kdykoliv spadnout. K tomu jeho vůz nebyl technicky v pořádku.

Řidič popřel úplně všechna pravidla bezpečnosti při připoutávání nákladu a vyrazil s autem na cestu. "Já bych s tím jet nechtěl, poněvadž určitě ztratí jízdní vlastnosti," komentoval případ dopravní policista Pavel Hajdů.

Těžké železné kontejnery byly naložené nejen na stranu, ale ještě přesahovaly korbu vzadu o více než metr. Stačilo málo a řidič by mohl skončit koly vzhůru. Nejspíš se nebál, protože byl opilý. Nadýchal skoro promile. Pak policisté začali počítat na autě závady.

Našli prasklinu na skle, která byla zalepená páskou, poškozenou pneumatiku, která by nejspíš za pár kilometrů praskla, díru do podlahy v nákladním prostoru, ostré hrany zadních světel, chyběly kryty šroubů kol.

"Řidiči hrozí ve správním řízení pokuta 2,5 až 20 tisíc korun a zákaz činnosti od šesti měsíců do jednoho roku," vysvětlila policejní mluvčí Andrea Muzikantová.

Související obsah

Řidič měl namířeno z Liberce až do Ostravy. Policisté ho zkontrolovali u Ústí nad Orlicí a navíc se ukázalo, že nedodržoval bezpečností přestávky. Auto navíc nebylo označeno názvem firmy. Hrozí mu k tomu ještě půlmilionová pokuta.

Den před tím policisté u Holic zastavili podobného dobrodruha. Na nákladní vůz pro změnu navršil karosérie a dovnitř nacpal kovový šrot. Hazardují i řidiči osobních aut.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz