Dědictví

Vdova po sobě zanechala jmění! V trezoru našli půl milionu

Bezmála půl milionu korun našli úředníci v bytě zemřelé vdovy z Litoměřic. Kromě naspořených peněz měla osamělá žena doma schované ještě dvě vkladní knížky. Všechno teď nejspíš propadne státu, protože žena neměla dědice.

Bezdětná důchodkyně zemřela v pronajatém bytě, podle lékařů šlo o zcela přirozené úmrtí. Žena po sobě nenechala žádnou závěť, všechny její osobní věci tak připadnou státu. Úředníci v bytě našli i trezor, ve kterém bylo téměř půl milionu korun, 130 dolarů a dvě vkladní knížky.

Zbytek věcí se buď zlikviduje, nebo si ho rozeberou například dětské domovy, muzea nebo jiné státní instituce. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových jen loni řešil 1600 podobných úmrtí. Ne vždy se ale v bytě po zemřelých najdou takto vysoké částky.

Související obsah

Loni v létě úředníci sice našli v bytě zemřelého 72letého muže z Vysočiny téměř 3 miliony, častěji ale musejí řešit zadlužené dědictví, které třeba i zákonní dědicové odmítnou. Z majetku zemřelého nebo případně na státní náklady pak úřad zaplatí pohřeb.

Martin Kočárek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz