Domácí

Jízda zkázy před soudem: Kadlec podle obžaloby zničil "jen" 25 aut

Bývalý policista Karel Kadlec půjde znovu k soudu. Někdejšího plukovníka a učitele z policejní akademie státní zástupce obžaloval za jeho loňskou jízdu pražskými Vinohrady, při které pod vlivem alkoholu zdemoloval 25 aut. Kadlec už je v podmínce kvůli jiné nehodě.

Karel Kadlec to 12. dubna 2016 krutě nezvládl. Přesně rok se sčítaly škody, vyslýchali svědci, připravovala obžaloba. Teď je hotová. Obžaloba byla podána k obvodnímu soudu pro Prahu 2 pro přečin ohrožení pod vlivem návykové látky.

Původně se mluvilo o padesáti nabouraných autech, pak o třiceti. Obžaloba je nakonec podána kvůli dvaceti čtyřem zaparkovaným a jednomu protijedoucímu. "No, mně to oficiálně ještě nikdo nesdělil, takže opět jste rychlejší než stát. Klobouk dolu," reagoval Kadlec.

Škodu přes 1,6 milionu korun Kadlec splácí. Jde to ale pomalu, po vyhazovu od policie totiž nemá práci a nepomohlo mu ani to, že o ni nedávno veřejně požádal. Nikdo s žádnou nabídkou, která by byla reálná, nepřišel. Kadlec boural už v roce 2015. Opilý zničil dvě auta.

Konečný trest za první nehodu udělil Kadlecovi letos v únoru Městský soud v Praze. Verdikt zní osm měsíců podmínka a dvouletý zákaz řízení. Teď bývalému policistovi reálně hrozí, že půjde až na tři roky do vězení.

Související obsah

Karel Kadlec měl nehody celkem tři. Ta poslední se stala loni v srpnu, a přestože i u ní bylo vážné podezření na řízení v opilosti, skončila přestupkem.
 

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz