Kim Čong-un

Problém pro Kima: Trénují na něj mariňáci, kteří zabili Bin Ladina!

Problém pro Kima: Trénují na něj mariňáci, kteří zabili Bin Ladina!
Zdroj: thinkstockphotos.com/ profimedia.cz

Elitní jednotka amerického námořnictva SEAL Team Six, která proslula hlavně díky operaci, při níž byl zlikvidován vůdce teroristické organizace Al-Káida Usama Bin Ladin, má zřejmě nový cíl. Jihokorejská média uvádějí, že elitní jednotka trénuje v Jižní Koreji případný zásah proti severokorejskému vůdci Kim Čong-unovi.

Pokud by napětí na Korejském poloostrově přerostlo v otevřenou válku, bude bez pochyby jedním z cílů armád Jižní Koreje a USA odstranění severokorejského vůdce Kim Čong-una.

Jihokorejská média, kupříkladu deník Korea JoongAng Daily, teď informují, že společně s vojáky z Jižní Koreje začali trénovat i příslušníci elitních jednotek amerických ozbrojených sil. Americká armáda poslala do Koreje jednotku Rangerů, americké námořnictvo pak slavný SEAL Team Six.

Jednotka amerického námořnictva je známá především operací, při které na začátku května 2011 zlikvidovala v pákistánském Abbottábádu zakladatele teroristické sítě Al-Káida Usámu bin Ládina. Jednotka zvládla operaci bez toho, aby utrpěla ztráty ve vlastních řadách. Teď se zřejmě připravuje na obdobnou misi.

Související obsah

Podle listu Daily Mail se speciální síly připravují režim Kim Čong-una v případě války paralyzovat. A právě zajetí či likvidace severokorejského diktátora bude nejefektivnější cestou, jak toho dosáhnout.

Nejmenovaný zdroj uvnitř jihokorejské armády agentuře Yonhap popsal, co vlastně americké speciální síly společně se svými korejskými kolegy nacvičují. "Letos se budou účastnit vojenských cvičení americké speciální síly ve větším počtu, protože budou trénovat vniknutí do Severní Koreje, odstranění severokorejského válečného velení a zničení klíčové vojenské infrastruktury," uvedl zdroj z armádního prostředí.

Související obsah

Velitel amerického námořnictva Gary Ross popíral, že by taková cvičení probíhala. "Cvičení se bude účastnit celá řada speciálních jednotek, jako je tomu ale běžné u všech regionálních cvičeních. Tohle je běžné, každoroční cvičení, kterému předchází řada měsíců plánování, není to reakce na současnou situaci na poloostrově," uvedl admirál Ross.

Do jihokorejského přístavu Pusan připlula letadlová loď USS Carl Vinson se svými doprovodnými plavidly, které jsou vybaveny raketami určenými na likvidaci balistických raket. USA také umístili v Jižní Koreji protiraketový systém THAAD.

Související obsah

Napětí na Korejském poloostrově vyostřilo kvůli severokorejským testům balistických raket. Odborníci se obávají, že KLDR připravuje i test jaderné zbraně, který by mohl přijít nejpozději 15. dubna, tedy na výročí narození zakladatele KLDR Kim Ir-Sena.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz