Trajekt

VIDEO: Trajekt narazil přímo do stěny přístavu! 13 zraněných

Neuvěřitelné video ukazuje moment, kdy obrovský trajekt narazil do přístavní zdi na Kanárských ostrovech. Nejméně třináct lidí se zranilo, včetně jednoho dítěte. Podle španělských médií postihl loď výpadek elektřiny.

Na záběrech je vidět trajekt, jak míří proti stěně, která má chránit přístav Puerto de la Luz. Loď nabourá přímo do zdi a náraz je tak silný, že se beton rozlomí. Trosky dopadnou na silnici, po níž naštěstí zrovna nejelo žádné auto. Informovala o tom agentura AP.

Nehoda se stala na Kanárských ostrovech v pátek večer, kdy trajekt vyplouval. Podle mluvčího námořní společnosti Naviera Armas, které loď patří, ztratil kapitán kontrolu nad plavidlem, když ho postihl výpadek elektrického proudu.

Související obsah

Po nárazu prý trajekt bezpečně zakotvil a cestující byli přepraveni do hotelů. Třináct z nich se podle španělských médií zranilo, včetně jednoho dítěte. Většinu ošetřili záchranáři na místě, pět zraněných však muselo do nemocnice.

Město aktivovalo pohotovostní plán, aby mohlo sáhnout do rezerv. Peníze budou nutné na opravu stěny a vysušení tříkilometrového úseku, kam prosákla voda z moře.

epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz