Kim Čong-un

Kimův vyslanec varuje: Nechte nás být, můžeme zničit celý svět!

Kimův vyslanec varuje: Nechte nás být, můžeme zničit celý svět!

Zvláštní velvyslanec KLDR na Západě, Španěl Alejandro Cao de Benós, varuje: "Jestli nás nenecháte být, můžeme zničit celý svět!" Severní Korea je podle španělského komunisty vybavená vodíkovou bombou a k totální katastrofě stačí použít tři nebo čtyři tyto ničivé zbraně.

Těžko byste mimo Korejský poloostrov hledali oddanějšího fanouška KLDR než třiačtyřicetiletého Španěla Alejandra Cao de Benóse. Jeho fascinace severokorejským režimem mu vynesla čestné občanství KLDR. To opravdové získat nemůže, jeho rodné Španělsko nepovoluje dvojí občanství. Od roku 2000 vede Asociaci přátel Koreje a působí jako zvláštní vyslanec KLDR na Západě.

Teď Cao de Benós poskytl rozhovor argentinskému webu infobae.com. Varuje v něm, že Severní Korea má dost síly k tomu, aby zničila celý svět, když na to přijde a země bude napadena.

"Korea je perfektně připravená a má nukleární a termonukleární zbraně. Máme vodíkovou bombu. Samozřejmě, USA mají více střel než Korea, ale nejde o množství, ale o sílu. A termonukleární bomba je stokrát silnější než jaderná. S třemi nebo čtyřmi máte dost síly na to zničit celý svět," straší Cao de Benós.

Zdroj: Profimedia

"Koreje se nikdo nedotkne! A kdyby ano, lidé ji budou bránit puškami a střelami. Chceme mír, ale nebudeme o něj žebrat!" vzkazuje vyslanec země na Západě s tím, že Korejci budou dál testovat mezikontinentální nosiče jaderných zbraní. "Američané nám rozkazovat nebudou!" dodává.

V obsáhlém rozhovoru popsal, jak netradiční pouto mezi španělským mladíkem a asijskou diktaturou před lety vzniklo. "Asie byla mojí vášní, kvůli tradičním orientálním kulturám a mému komunistickému přesvědčení. Pak přišly 90. léta, komunismus začal mizet a Korea držela pevně rudý prapor," vzpomíná.

Přes své madridské přátele se dostal do Asociace přátel Koreje, kterou od roku 2000 vede. Organizace má podle něj 17 tisíc členů ve 120 zemích. Od roku 2002 je zvláštním zástupcem při Výboru pro kulturní vztahy severokorejského režimu. Když jel poprvé do KLDR, rodina se o něj bála. "Je strašné, jak je tu málo informací, jsou falešné a zmanipulované. Ale zjistili, že je to země s přátelskými lidmi," říká Cao de Benós.

Související obsah

V rozhovoru zásadně říká "Korea", nikoliv "Severní Korea", protože v jeho očích by měl být celý Korejský poloostrov pod vládou Kim Čong-una. Jižní Korea pro něj neexistuje. Severokorejský režim vehementně brání před všemi obviněními z porušování lidských práv.

"Je to socialistický systém, kde lidé mají kontrolu nad výrobními prostředky. Lidé opravdu kontrolují svůj osud. Žijí v klidu, nejsou tam žádné sociální konflikty . Nemáme lidi, kteří by žili na ulici. Je to jiný životní styl. Život, ve kterém všichni spolupracují," vykresluje Španěl život v KLDR, kam sám často jezdí.

Zprávy o chudobě, hladomoru a porušování lidských práv jsou prý jen dílem americké a britské propagandy. Výpovědi lidí, kteří uprchli do Jižní Koreje, by podle něj neobstály u žádného soudu.

Svérázně vysvětluje také existenci pracovních táborů. "Jsou to pracoviště pro obyčejné delikventy. Ačkoliv moc delikventů nemáme, samozřejmě běžný zločin existuje, lidé občas něco ukradnou, někteří dokonce zabijí. Tihle lidé jdou před soud, kde mají obhájce, a když jsou vinní, nejdou do vězení, aby brali drogy a naučili se být Pablo Escobarem, jako tomu je ve Španělsku nebo v Argentině, kde se lidé naučí být delikventy. V Koreji jsou pracovní tábory, kde zločinci sklízí pro venkovany rýži nebo pro venkovany vyrábí nábytek," je přesvědčen Cao de Benós.

Alejandro Cao de Benós žije střídavě ve katalánské Tarragoně a v Pchjongjangu. Za svou práci pro severokorejský režim údajně nebere žádný plat. Ve Španělsku provozuje kavárnu Café Pchjongjang, které je vyzdobené severokorejskými propagandistickými plakáty. Vloni byl zadržen pro podezření z pašování zbraní.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

DĚSIVÁ PŘEDPOVĚĎ: Jasnovidec vidí, kdy začne třetí světová válka! Datum už je za dveřmi

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz