Napadení

Opilec zbil seniora do bezvědomí! Takhle si to s ním ostatní vyřídili

Na pražském Proseku napadl 70letého důchodce opilec, který mu chtěl ukrást tašku s nákupem. Když se začal bránit, muž ho ztloukl a zkopal do bezvědomí. Vše zachytily bezpečnostní kamery a útočníka, který se pak snažil ujet autobusem, zadržel řidič a jeden z cestujících.

Autobusová zastávka Prosek. Přichází senior s nákupní taškou, pokládá ji ke koši a začíná si loupat jablko ke svačině. Objevuje se mladík v černé bundě a vrávoravě si sedá na obrubník. Po chvíli sahá po seniorově tašce.

"Vůči tomu se ohradil její majitel a tím se odstartoval celý konflikt," popsal policejní mluvčí Jan Daněk. Reakce byla naprosto nečekaná. Rány pěstí, shození na zem a kopanec mířící na hlavu. Naštěstí těsně vedle.

"Bylo štěstí, že se pachatel netrefil, jinak by to mohlo dopadnout skutečně špatně," popsal kriminalista, který si přál zůstat v anonymitě. I tak ale útok pokračuje. Důchodce schytává další rány a nikdo z lidí stojících kolem se neodvažuje zasáhnout. Útočník jim lámanou češtinou vykládá, že je v právu.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

Už tak potlučeného seniora nakonec pachatel dorazí ranou do spánku. Muž pak nakráčel do autobusu a počítal s tím, že v klidu odjede. To se ale pořádně přepočítal. Řidič se totiž nerozjel, místo toho vytáhl opilce z vozu ven.

Tam se k němu přidal jeden z cestujících, který agresora několika chvaty složil k zemi a zkušeně ho zaklekl. Další lidé se začínají starat o zraněného a volat pomoc. "Za policii určitě musíme poděkovat jednak těm lidem, kteří zadrželi pachatele, jednak také těm, kteří poskytli první pomoc zraněnému," dodal vyšetřovatel.

Související obsah

Pětadvacetiletý mladík je teď obviněn z výtržnictví, ublížení na zdraví a krádeže. Hrozí mu tři roky vězení. Závěry ukážou, zda nedojde k překvalifikování na závažnější trestný čin. Senior se z bezvědomí naštěstí probral a měl by být bez trvalých následků.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

ŠOKUJÍCÍ ZÁBĚRY: Myslel si, že jeho maminku týrají pacienti. Skrytá kamera však odhalila tu pravou hrůzu

Účinná prevence přepadení: JAK SE NESTÁT OBĚTÍ?
Braňte se přepadení! MANUÁL ÚČINNÉ PREVENCE

Ondřej Špalek/epa, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz