Autobus

Jel moc rychle a převrátil autobus s dětmi. Teď dostal podmínku

Řidiči autobusu, který havaroval před rokem s dětmi u Panenského Týnce, soud v Lounech dnes uložil za obecné ohrožení z nedbalosti podmíněný trest 30 měsíců s odkladem na tři roky a tříletý zákaz řízení. Při nehodě byly těžce zraněny tři děti a další cestující se zranili lehce.

Rozsudek není pravomocný, státní zástupce i obhájce si ponechali lhůtu na rozmyšlenou. Třiašedesátiletému řidiči Bohumilu Vimerovi hrozilo až osm let vězení. Jako polehčující okolnost soudce uvedl částečné doznání šoféra a jeho dosavadní bezproblémové působení v tomto povolání.

Nehoda se stala před více než rokem na silnici I/17 mezi Louny a hlavním městem v místě zúžení ve směru na Prahu. Výpis z tachografu podle znalce ukázal, že řidič jel v době nehody rychlostí zhruba 98 kilometrů v hodině v místě, kde je nejvyšší povolená rychlost 60 kilometrů v hodině.

Související obsah

Autobus dostal smyk a převrátil se na bok. Řidič se hájil tím, že silnice byla v době nehody namrzlá a nebyla posypaná. Obhájce dnes řekl, že šlo o hrubé zanedbání Správy a údržby silnic Ústeckého kraje a navrhoval pro svého klienta zproštění viny.

Soudce se v rozsudku ztotožnil s návrhem státního zástupce. "Nebyl to trest přísný, ale jednalo se o slušného řidiče, od nehody už uplynula doba jednoho roku. Nepodmíněný trest by byl přísný a krutý pro obžalovaného, proto jsem zvolil podmíněný trest a trest zákazu činnosti. Myslím, že s tím může být spokojený, i když následky nehody byly velmi vážné," řekl státní zástupce Jindřich Koželuh. Vimer se k rozsudku nevyjádřil.

Související obsah

Děti z Vejprt na Chomutovsku jely na školní výlet do Prahy. Těžká zranění utrpěli tři školáci, dalších 29 bylo zraněno lehce stejně jako tři učitelé a řidič. Ve voze nebyly bezpečnostní pásy. Nároky poškozených na náhradu škody soud nepřipustil, protože řidič nehodu způsobil jako zaměstnanec. Poškození se proto musí obrátit na jeho zaměstnavatele.
 

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz