Domácí

Muž házel hořící peřiny z 8. patra, chránil papoušky před kouřem

Ve středu večer začalo v bytě v osmém patře na pražském Jižním Městě hořet. Majitel se snažil vyházet hořící věci z okna, při tom se ale popálil. Na místo dorazilo osm jednotek hasičů, kteří dostali požár pod kontrolu během několika minut. V bytě společně s majitelem bylo i několik papoušků, které se snažil primárně zachránit před požárem a silným kouřem, jednomu z nich se ale výrazně přitížilo.

Hlášení o požáru přišlo ve středu večer pět minut před osmou, hořet začalo v panelovém domě v Cyprichově ulici na pražském Jižním Městě. Na místo bylo preventivně povoláno osm jednotek hasičů, protože nebylo jasné, jak moc je situace vážná.

Požár se šířil bytem v osmém patře, hořely lůžkoviny a vybavení pokoje. "Část věcí vyhodil uživatel bytu z okna a popálil si ruce. Jeho zranění ošetřila přivolaná ZZS. Hasiči dostali požár pod kontrolu za 5 minut po příjezdu," přiblížil mluvčí hasičů Martin Kavka.


 
 

Zraněný muž byl ošetřen na místě, komu se ale výrazně přitížilo, byl papoušek Oskar. Pro toho musela přijet speciální veterinární služba, která ho odvezla na veterinární kliniku, kde dostane nadýchat kyslíku, uvádí portál Aktu. V nejbližších hodinách se rozhodne, jestli papoušek přežije.

Související obsah

Hasiči následně odvětrávali byt i část chodby domu. Vyšetřovatelé odhadli škody na necelých 30 tisíc korun, podařilo se zachránit hodnoty v řádek stovek tisíc. Hořet začalo kvůli závadě na elektroinstalaci, uvádí Kavka.

klma, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz