Severní Korea

Nové video z KLDR: Simulovaný útok zničí Bílý dům

Silnější a pohotovější, než nepřítel. Taková je severokorejská armáda. Soudruzi zveřejnili další propagandistický klip, který demonstruje jejich odhodlání. Na snímku zlikvidují válečnou flotilu a nakonec vypustí nukleární střelu, která zničí samotný Bílý dům.

Severní Korea zveřejnila klip, který ukazuje simulovaný útok na Spojené státy. Hrozivý hlas slibuje, že „nepřítel bude zničen před našimi zraky“. V úvodu videa je zobrazena flotila amerických válečných lodí, na které je zamířena muška bdělých soudruhů. V druhé části snímku pak demonstruje komunistická armáda svojí připravenost, když vystřeluje desítky raket, které zlikvidují narušitelskou letadlovou loď.

Tím to však nekončí. Na úplný závěr soudruzi vypustí nukleární střelu, která doletí do Spojených Států a zničí Bílý dům, samotné centrum imperialistického nepřítele. Podle portálu Washington Post byl tento propagandistický klip slavnostně prezentován v průběhu akce pořádané samotným Kim-Čong-Unem. Promítání celého videa doprovodilo vystoupení mohutného vojenského sboru severokorejských Alexandrovců.

Severní Korea je svými propagandistickými videi známá. Kvalita těchto klipů je sice někdy úsměvná a vypadá jako béčkový akční film ze 70. let, nicméně není na pochybách, že soudruzi své hrozby myslí smrtelně vážně. Ačkoliv reálná možnost zasáhnout Bílý dům je téměř na nule.

Související obsah

Místní režim podobná videa zveřejňuje jako reakci na vyhrocení konfliktů s ostatními zeměmi. Tento snímek se objevil hned poté, co se situace kolem Severní Koreje opět vyostřila a Trump poslal letadlové lodě do Korejského zálivu. Americký prezident již dříve varoval, že nebude tolerovat jejich jaderný program, který považuje za bezpečnostní hrozbu. Uvedl, že pokud Čína jako jediný severokorejský spojenec konflikt neurovná, vyřeší problém po svém.

Komunistický režim také velmi rád pořádá vojenské přehlídky. Například tento týden proběhlo cvičení dělostřelectva. Bylo přitom zdůrazněno, že jejich rakety mohou snadno dostřelit až do Soulu v Jižní Koreji, domova 25 milionu lidí. Jedná se o stejný národ, do něhož se řadí i Kim-Čong-Un.

mk, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz